• Domov
  • SEO

Zvýšenie doby návštevy a zníženie okamžitého odchodu zo stránky – prípadová štúdia

Na úvod jedna ukážka, ako funguje SEO, ak sa robí správne. Tento web fungoval od roku 2014 a bolo na ňom publikovaných veľa článkov a stránok.

V júni 2018 som urobil analýzu kľúčových slov a SEO test (analýzu) webu. Koncom augusta som vypracoval stratégiu SEO a v septembri sme sa dohodli na SEO správe webu. Rýchlosť výsledkov bola ovplyvnená rozpočtom, ktorý bol klient ochotný poskytnúť.

Graf na obrázku nižšie hovorí za všetko. Návštevnosť webu z vyhľadávania v Google sa zvýšila z 10 - 15 na vyše 200 za deň.  

More...

Štandardná optimalizácia SEO parametrov na stránke nestačí

Optimalizovať tzv. on page parametre SEO je veľmi dôležité, aby sme mohli pomýšľať na popredné pozície v Google. Po tejto optimalizácii návštevnosť pekne rástla. Dnes je dôležitým parametrom SEO aj miera okamžitých odchodov zo stránky. Tento parameter hovorí Googlu, aký relevantný je obsah na stránke. Pozrite si nižšie, ako vyzeral tento parameter v období január 2019 až koniec marca 2019. 

Miera okamžitých odchodov zo stránky bola veľmi vysoká. Priemer za všetky stránky bol 82,93 %. U najnavštevovanejších stránok to bolo až vyše 90 %.

A potom sa niečo stalo ...

Ako sa zmenili odchody na jednej stránke

V apríli 2019 som začal testovať nástroj Convertbox najprv na niekoľkých stránkach. Nižšie si môžete pozrieť príklad jednej stránky, ako sa rapídne zmenili odchody zo stránky po vyladení oznamov pre návštevníkov (CTA). Miera okamžitých odchod zo stránky klesla z 97 % na 6 - 12 %.

convertbox

Nástroj na zvýšenie predajov vašich produktov aj zlepšenie SEO.

Štatistika celého webu za obdobie 23.11.2019 - 29.11.2019

Aplikovaním výkonného nástroja Convertbox sme rapídne znížili odchody zo stránky. Následne sa samozrejme aj zvýšila doba trvania relácie na webe. Tieto dva parametre vyhodnocuje aj Google pri spracúvaní poradia stránok.

Tieto SEO zlepšenia sú len pridanou hodnotou. Nástroj Convertbox som pridal na web pre zvýšenie konverzie a zlepšenie získavania emailových kontaktov.

Vývoj interakcií na webe pomocou convertboxu

zlepšenie konverzií a interakcií na webe

Convertbox je kompexný nástroj, ktorý vám pomôže pri zbieraní kontaktov, zlepšení interakcie s návštevníkmi, segmantácii databázy. Je to dôležitý nástroj pri vytváraní predajných lievikov.

Vladimír Baránek
 

SEO expert, online marketér. Pôvodným povolaním programátor, tvorca ekonomického software. Od roku 2012 sa venuje online marketingu s dôrazom na SEO, affiliate marketing a email marketing.

>

Ako zvýšiť návštevnosť webu

seo ebok zdarma
Uplatnením zásad optimalizácie stránok v tomto SEO ebooku získate:
  • Popredné pozície v Google
  • Viac návštevníkov webu
  • On page SEO optimalizáciu webu
x
Prejsť na panel nástrojov